Nemám zásuvku tam, kde chci mít router - chybí obrázky
- Smířit se s tím, že tam router mít nebudeme.
- Natáhnout si na naše vysněné místo prodlužovacího kabelu.
- Napájet router pomocí PoE.
V tomto článku se budeme zabývat pouze třetí možností, která se nám opět dělí na dvě možnosti:
- Routery, které mají možnost napájení PoE přímo na některém z konektorů (PoE IN), např. router MikroTik L009UiGS-2HaxD-IN.
Budeme potřebovat: spojku kabelů RJ45, mikrotik rbgPoE injektor, internetový kabel a router s originálním trafem. - Routery, před kterými budeme muset PoE oddělit a napojit zvlášť do napájecího konektoru.
Budeme potřebovat: Ubiquiti 48V PoE, internetový kabel, router a TP-Link Omada POE10R
Uvedeme si příklad na klasickém panelákovém bytě. Máme internet přivedený do předsíně, kde je i elektrická zásuvka. Nalevo je chodbička, před ní je ještě jedna místnost, nalevo od ní koupelna se záchodem a ještě nalevo další obytná místnost. A z nějakého důvodu chceme mít router naproti koupelně (pro takto uspořádaný byt je jeden router vyloženě nedostačující, používám to čistě jako přiklad).
A v tuto chvíli se nám dělí postup podle výše zmíněných možností:
- Router s podporou PoE IN →
- Router bez podpory PoE IN →
Někteří poskytovatelé internetu vyžadují, abyste měli PoE pro napájení jejich technologie. V tom případě budete mít ještě jedno PoE od poskytovatele. V závislosti na něm se může stát, že nebudete potřebovat spojku RJ 45, nebo budete mít PoE na obou jejích koncích.
Zdál se vám článek užitečný, máte zájem o předělání domácí sítě nebo máte nějaké připomínky? Napište mi na info@interpo.cz, budu rád za každou zpětnou vazbu, připomínky nebo poděkování 😊